Narzędzia osobiste

Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Sekcje
Start Firma   > Grupa SOLIDEX   > Historia

Historia

Pierwszą firmą Grupy SOLIDEX była założona w 1990 roku, w Krakowie, spółka SOLIDEX Ltd. (teraz pod nazwą SOLIDEX Sp. z o.o.), która obecnie koordynuje działalność grupy w zakresie administracyjnym i organizacyjnym, pełniąc jednocześnie funkcję strategicznego zaplecza dla pozostałych spółek grupy. 

W roku 1997 powstała spółka akcyjna SOLIDEX SA, która przejęła ówczesne funkcje rynkowe SOLIDEX Ltd., działając odtąd  jako Integrator Systemów Sieciowych na rynku końcowego użytkownika.

Rozwijając działalność poprzedniczki Spółka specjalizuje się w projektowaniu i budowie wysoko zaawansowanych technologicznie, heterogenicznych systemów teleinformatycznych dużej skali.

W 2003 roku do Grupy dołączył WebService, Spółka koncentrująca swoją działalność na aplikacjach sieciowych i efektywnym wykorzystaniu zasobów sieci. Działalność WebService poszerzyła wówczas specjalistyczne kompetencje Grupy, wspomagające procesy biznesowe w organizacjach, poprzez autorskie rozwiązania informatyczne systemów internetowych oraz budowanie kompleksowych strategii obecności w Internecie.

Główna siedziba SOLIDEX mieści się w Krakowie, oddziały zlokalizowane są w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu, a placówki serwisowe w Lublinie, Olsztynie, Toruniu i Stargardzie.

SOLIDEX działa w oparciu o polski kapitał i pozostaje własnością jej założycieli.

Akcje Dokumentu
Prywatny: Historia SOLIDEX
    • 1990 - została założona spółka SOLIDEX Ltd
    • 1997 - powstała spółka akcyjna SOLIDEX SA
    • 2003 - do Grupy dołączył WebService
    • Serwis Jubileuszowy 1990-2010. Historia Pisana Internetem. Zapraszamy!